Понад 200 відважних геодезистів готові почати демаркацію кордону України з Росією

Голова Держземагентства України Сергій Рудик звернувся з ініціативним листом до вищого керівництва держави про фінансування робіт з демаркації російсько-українського кордону в односторонньому порядку. Понад 200 добровольців готові виїхати в зону бойових дій і почати геодезичні роботи. Про це глава земельного відомства повідомив 18 серпня на прес-конференції.

Ще наприкінці червня цього року керівник земельного відомства звернувся з листом до Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з пропозицією провести демаркацію російсько-українського кордону в односторонньому порядку. Ініціатива Держземагентства знайшла підтримку на урядовому рівні.

Понад 200 відважних геодезистів готові почати демаркацію кордону України з Росією

Україна має право на односторонню демаркацію кордону, оскільки Росія блокує процес демаркації протягом майже п'яти років. По загальноприйнятій світовій практиці такі роботи зазвичай проводяться спільно країнами-сусідами. Однак, з 2010 року відбулося 18 засідань українсько-російської комісії з демаркації кордону, а втім перший прикордонний знак на кордоні України і Росії, встановлений поблизу населеного пункту Сеньківка у Чернігівській області, так і залишився єдиним з російської сторони. Україна тільки на чернігівському ділянці встановила 235 прикордонних знаків, що становить 50 відсотків від потреби.

Слід зазначити, що на кілометр кордону має бути встановлено від трьох до п'яти таких знаків. В цілому протяжність сухопутної ділянки російсько-українського кордону становить майже 1975 кілометрів.

— Роботи з демаркації можна виконати до кінця цього року, але більшу їх частину потрібно проводити безпосередньо на місцевості, — повідомив Сергій Рудик. — Для цього потрібні висококваліфіковані, добре підготовлені та оснащені, а головне відважні фахівці. Зараз більше двохсот фахівців — патріотів України висловили бажання попрацювати на благо Батьківщини в гарячих точках. Я, як капітан запасу, готовий одягнути камуфляж і негайно виїхати в Донецьку або Луганську області, де найбільш складна ситуація з облаштуванням кордону.

Як відомо, нещодавно Верховна Рада України прийняла постанову про посилення захисту держкордону, передбачає негайне затвердження документів, необхідних для проведення в односторонньому порядку демаркації сухопутної ділянки кордону з Російською Федерацією, який буде обладнаний за прикладом зовнішніх кордонів Європейського Союзу.

Довідка:

На сьогодні Держземагентство здійснює контроль виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт по забезпеченню демаркації українсько-молдовського державного кордону (Придністровську ділянку (452 км). Зокрема, у 2014 році винесено на місцевість 22 км державного кордону, встановлено 78 прикордонних знаків, прикрашене і пронумеровано 39 прикордонних знаків, визначено координати і висоти 87 прикордонних знаків (залишилося винести на місцевість 4 км державного кордону з Молдовою). На сьогодні залишається встановити 20-25 прикордонних знаків і створити підсумкові демаркаційні документи.

Крім того, проведено організаційні заходи для винесення на місцевість українсько-білоруського державного кордону. Роботи розпочалися 24 червня 2014 року. Зокрема, розроблений Графічний проект місць встановлення прикордонних знаків на лінію державного кордону протяжністю 500 кілометрів. Білорусько-українська державна межа має загальну протяжність 1084,2 км і проходить на території Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Чернігівської областей.

Джерело: Держземагентство України