Послуги БТІ

Дуже часто в повсякденному житті ми стикаємося з абревіатурою БТІ. Далеко не кожна людина може точно відповісти, що це таке, особливо та, кому ще не доводилося стикатися з цією організацією.

БТІ — бюро технічної інвентаризації.

Це державна структура, яка займається обліком об'єктів нерухомості. Її функції та завдання: збір і подальша систематизація інформації про те, де об'єкт нерухомого майна знаходиться, в якій якості і кількості складається, в якому він технічному стані, яка вартість об'єкта нерухомості і які зміни він зазнає.

У БТІ звертаються з приводу будь-якої дії, пов'язаної з реєстрацією нерухомості, отримання кредиту під заставу, з приводу права власності, виготовлення проекту перепланування тощо.

foto

В бюро технічної інвентаризації потрібно звертатися за необхідними документами. Найчастіше БТІ видає:

  • довідка про оціночну вартість;
  • експлуатація приміщень окремо одне від одного;
  • поверхові плани.

При реєстрації будь-якої нерухомості ці документи є основними, тому ця організація є провідною в питаннях супроводу угод з нерухомим майном.

Якщо, наприклад, необхідне перепланування нежитлових та житлових приміщень,— необхідний технічний паспорт БТІ. Цей документ повинен містити поверховий план, адресу, експлікації до них (креслення всіх кімнат, приміщень на кожному поверсі із зазначенням площі та номеру, а також загальну площу будівлі). В документі повинні бути вказані і власники житлової нерухомості.

Оформлення технічного паспорта та інших документів БТІ повинно проводитися в бюро технічної інвентаризації за місцем проживання заявника.

Процедура оформлення наступна: потрібно оформити заявку, сплатити мито і через 14 днів вам повинні видати оформлений документ.

Якщо у вас немає можливості, часу або бажання самостійно займатися отриманням документів в БТІ, то ми зробимо це для вас і за вас.

Список документів БТІ, які ми можемо отримати:

Списки документів при зверненні до бюро технічної інвентаризації розрізняються залежно від типу нерухомості та проведених над нею дій. Наприклад, щоб отримати документи на житлові приміщення, потрібно надати правовстановлюючі документи на приміщення та документи власника майна. На нежитлові приміщення - копії документів, отримані на юридичну особу в процесі реєстрації. Точний список можна дізнатися на офіційному сайті БТІ або зв'язатися з ними по телефону.

Отримані документи повинні відповідати певним вимогам. Наприклад, виписка з техпаспорта БТІ за формою повинна мати номер і інвентаризаційну оцінку. Копії повинні бути завірені печаткою БТІ і підписом посадової особи.

Згідно із законодавством, бюро технічної інвентаризації повинно раз в 5 років проводити інвентаризацію, в ході якої мають з'ясовуватися незаконні перепланування, які проводилися з моменту останньої інвентаризації.