Містобудівні умови і обмеження

Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки (містобудівні умови та обмеження) — документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.

Містобудівні умови та обмеження є частиною вихідних даних, необхідних для будівництва. Крім них, до вихідних даних належать технічні умови і завдання на проектування. Завдання на проектування складається замовником та проектантом на підставі містобудівних умов і обмежень.

Містобудівні умови і обмеження видаються до кінця будівництва і не мають терміну дії. Лише у разі зміни намірів забудови замовнику будівництва необхідно отримати нові містобудівні умови та обмеження. Містобудівні умови і обмеження - обов'язковий документ при будівництві будь-яких будівель.

Виняток — приватні будинки площею до 300 кв. м.

За останній час законодавство в будівельній галузі зазнало чимало змін, що не могло не призвести і до зміни в порядку отримання дозвільної документації та виконання, згідно їй, проектних і будівельних робіт.

Перелік необхідних документів для отримання містобудівних умов та обмежень:
  • засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності або користування земельною ділянкою (у разі відсутності документів на право землекористування (при реконструкції або капітальному ремонті об'єктів соціальної інфраструктури державної та комунальної форм власності) містобудівні умови та обмеження можуть надаватися без таких документів);
  • ситуаційний план (схема) щодо місцезнаходження земельної ділянки (у довільній формі);
  • викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000;
  • кадастрова довідка, що містить запитувані споживачем офіційні відомості містобудівного кадастру, що характеризують діючі на певній території містобудівні регламенти та інші умови провадження містобудівної діяльності, містобудівні умови та обмеження, а також (за наявності) вимоги та обмеження щодо використання земельних ділянок і розташованих на них об'єктів нерухомості, інші довідкові відомості з інформаційних ресурсів містобудівного кадастру з містобудівного кадастру (у разі наявності);
  • черговий кадастровий план (витяг із земельного кадастру — за відсутності містобудівного кадастру);
  • фотофіксація земельної ділянки (з оточенням);
  • містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва.

Вартість послуг з оформлення містобудівних умов і обмежень

ПослугаТермін оформленняВартістьЗамовлення
Приватний або садовий будиноквід 7 днів4000 грн
Нежитлове приміщеннявід 7 днів6000 грн