Архітектурні проекти

Архітектурний проект включає документи, що ілюструють архітектурно-містобудівні рішення для нової будівлі, в яких враховані всі норми законодавства та технічні вимоги.

sketch-book-455698_640

На етапі проектування необхідно усвідомити, розрахувати і візуалізувати, яким буде зовнішній вигляд споруди, яка буде його функція, чи не стане воно небезпечним для навколишнього середовища, як в ньому будуть розташовані комунікації, продумана протипожежна безпека та інші особливості. Таким чином, необхідно спланувати не тільки зовнішню і внутрішню обробку будинку, але і технічні та інженерні нюанси його експлуатації.

Для створення архітектурного проекту будівельного об'єкта необхідно спиратися на офіційний документ: завдання на проектування, складене відповідно до вимог початково-дозвільної документації.

Архітектурне проектування — особливий етап створення споруд ще й тому, що проект необхідно затвердити в державних інстанціях, уповноважених погоджувати питання архітектури і містобудування.

Етапи архітектурно-будівельного проектування:

При роботі над першим пунктом — створення концепції споруди — генеруються ідеї про стан будівлі на земельній ділянці, його плануванні, зовнішньому вигляді, спираючись на тип об'єкту — житловий будинок, заміський будинок, комерційна нерухомість (готель, магазин, бізнес-центр) і т. д. Готуються документи: схема генерального плану, розрізів, внутрішніх потоків, пропонуються варіанти фасадів, створюється попередня об'ємна модель будівельного об'єкта в 3D.

Для ескізного проекту більш детально опрацьовуються погоджені на першому етапі рішення. Готуються плани поверхів споруди, роблять розрізи з зазначенням основних параметрів приміщень, опрацьовують більш детально ескізи фасадів та інтер'єрів.

city-3213676_1280

Архітектурний проект включає архітектурні і конструктивні рішення. Приймаються остаточні варіанти планування будівлі і його будівельно-архітектурних особливостей (фундамент, утеплення, покрівля тощо). Архітектурне проектування будівель і споруд передбачає створення генерального і поверхових планів, розрізів з точним зазначенням всіх відміток і висот приміщень, фасадів, а також проводяться розрахунки конструкцій. В рамках цього етапу також робляться все специфікації.

При створенні робочого проекту розробляються робочі креслення із вказівкою точних геометричних параметрів об'єкта і його окремих деталей, призначені для будівельних та монтажних робіт (плани поверхів, покрівлі, плани і експлікація підлог, розрізи, фасади, відомість обробки приміщень, специфікація тощо).