Координаційний комітет проекту Твіннінг підтвердив високий рівень взаємодії між Україною та ЄС у сфері реформування земельних відносин

24 лютого 2015 року в Держземагентстві України відбулося засідання Координаційного комітету проекту Твіннінг «Допомога в розвитку відкритого і прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні».

Голова комісії з реорганізації Держземагентства України Людмила Шемелинець у виступі наголосила на високому рівні взаємодії між країнами консорціуму проекту Твіннінг — Королівством Нідерландів, Федеративної Республікою Німеччина, Литовською Республікою — і висловила готовність сприяти подальшій реалізації проекту. Керівник проекту від Королівства Нідерландів Нік Босманс і керівник проекту від Держземагентства України Людмила Шемелинець насамперед акцентували увагу на проміжних результатах діяльності, обговорили хід виконання проекту за IV квартал минулого року та відзначили прогрес у досягненні запланованих показників в відповідності з контрактом.

Координаційний комітет проекту Твіннінг підтвердив високий рівень взаємодії між Україною та ЄС у сфері реформування земельних відносин

В ході засідання учасники обговорили питання зміни контрольних показників обов'язкових результатів проекту з метою їх актуалізації. Також постійний радник проекту Стефан Вербунт представив на розгляд координаційного комітету квартальний звіт проекту. Крім того, учасники заходу узгодили питання про проведення наступного засідання координаційного комітету.

У засіданні також взяли участь молодший керівник проекту від Федеративної Республіки Німеччина Катя Деллс, молодший керівник проекту від Литовської Республіки Вілма Даугальєне, радник Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні з питань продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів Ансґар Ашфальк, а також керівник сектору з питань сільського господарства, безпеки продуктів та земельної реформи Представництва ЄС в Україні Енцо Даміані.

В роботі координаційного комітету проекту взяла участь завідувач відділу реформування земельних відносин управління сталого економічного розвитку Головного управління з питань економічної політики та впровадження економічних реформ Адміністрації Президента України Юлія Воскобійник.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу участь у заході взяв завідувач сектору проектів міжнародного співробітництва відділу управління проектами Артем Тахтаров.

Довідково:

Пріоритетними напрямами Проекту визначено обіг земель сільгосппризначення, включаючи оцінку земель, про консолідацію земель і землевпорядкування, управління землями, в тому числі державної власності, земельний кадастр і подальший розвиток земельних інформаційних систем. Так, українські фахівці та експерти ЄС одностайні в думці, що ці сегменти діяльності є актуальними як зараз, так і в майбутньому, коли Україна досягне відповідного етапу розвитку земельних відносин. Наріжним каменем ефективного управління є прозорість, відкритість та справедливість. Ці принципи стануть невід'ємною складовою всіх заходів Проекту.

Джерело: Державне агентство земельних ресурсів України.