Мінрегіон дав старт важливим проектам децентралізації, енергоефективності та лібералізації будівництва - Геннадій Зубко
Виступ Віце-прем'єр-міністра України — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка під час публічного звіту Уряду про 100 днів діяльності.
«Звіти Уряду про 100 днів роботи — дещо застаріла радянська практика. Вважаю, що Уряд має звітувати з першого дня. Наше Міністерство має багато результатів за цей період, і я готовий розказати про них», — сказав Віце-прем'єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час публічного звіту Уряду про 100 днів діяльності.
За словами Геннадія Зубка, вже з грудня минулого року питання децентралізації почало вирішуватись. Змінами до Бюджетного та Податкового кодексів, а також до Державного бюджету на 2015 рік була проведена фінансова децентралізація. «Як результат, вже в січні 2015 року ми побачили, що місцеві бюджети отримали додатково 26 млрд. грн. — це бюджети областей і міст обласного значення, які мають сьогодні профіцит», — підкреслив він.
«Урядом прийнято рішення про бюджетному фінансуванні сільських рад на рівні не менше передбаченого в 2014 році», — зазначив Віце-прем'єр-міністр України.
«Сьогодні децентралізація є інструментом для регіонального розвитку. І ті громади, які хочуть розвиватися, які хочуть об'єднуватися отримали конкретні фінанси і конкретний інструмент», — наголосив Геннадій Зубко.
«У січні-лютому ми взяли два важливих закону України «Про засади державної регіональної політики» та «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Це закони для тих громад, які хочуть змін і хочуть розвиватися. Вони не стосуються тих, хто хоче жити спокійно і залишити існуючий порядок речей», — сказав він.
За словами Геннадія Зубка, «у цей складний час, коли було виділено майже 95 млрд. грн. на національну безпеку і оборону країни, Уряд знайшов 3 млрд. грн., які були спрямовані у Державний фонд регіонального розвитку». «Цей інструмент, розроблений Урядом, буде прозоро складатися на рівні обласних конкурсних комісій, дасть можливість визначати проекти, які будуть реалізовуватися на ці кошти», — підкреслив він.
«Ті громади, які пройдуть об'єднання, на умовах добровільності, державної підтримки та активності, додатково отримають ще один ресурс — розпорядження земельними ресурсами», — наголосив Геннадій Зубко.
Віце-прем'єр-міністр України переконаний, що «цю реформу чекає вся країна, вона дасть можливість розвиватися громадам, і не дивитися на центральну владу, а вирішувати саме на місцях, що треба кожній громаді, яким чином розвиватися і інвестувати в кожен напрямок».
«Другий напрямок - енергоефективність. Це питання виходить сьогодні на рівень національної безпеки: саме енергоефективність, зменшення споживання природного газу та зменшення газової залежності. Якщо ми не поборемо газову залежність — ми будемо боротися за нашу незалежність», — наголосив Геннадій Зубко.
За його словами, Уряд розробив кілька напрямів, які дають додаткові інструменти для створення енергосервісних компаній, які можуть проводити термомодернізацію, утеплення будинків, облік. «Наше завдання — щоб кожен українець зрозумів переваги від економії на власній кишені», — підкреслив він.
Геннадій Зубко повідомив, що Урядом розроблений такий механізм і кожний українець може ним скористатися. «Компенсація до 20% від суми кредитів на придбання «негазових» котлів. Очікується також прийняття постанови щодо компенсації 30% суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів для приватних домогосподарств та на компенсацію 40% суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів для багатоповерхових будинків», — повідомив він.
«Уряд виділив на це 350 млн. грн. Ми також очікуємо залучення додатково 1,3 млрд. грн. приватних інвестицій. Це додаткове створення нових робочих місць, підтримка малого та середнього бізнесу, випуск будівельних матеріалів. Це те, що спонукає рухатися економіку», — підкреслив Віце-прем'єр-міністр України.
«Наступний напрямок дуже складний, але важливий — будівництво. Сьогодні ми повинні повернути людям довіру до того, що вони мають можливість отримати доступне, енергоефективне та якісне житло», — зазначив Геннадій Зубко.
За його словами, розробляється кілька інструментів для спрощення ведення бізнесу в будівельній галузі, передача повноважень ДАБК на місця. «Це те, що дозволить захистити майнові права інвесторів, які сьогодні вкладають у житло», — переконаний Віце-прем'єр-міністр України.
«Це ті реформи, які сьогодні повинні відновити українську економіку. Жодна країна світу не виходила з економічної кризи без будівництва. Будівельна галузь разом з фінансовою децентралізацією, земельними ресурсами місцевого самоврядування та залучення «довгих грошей» на будівництво має стати лакмусовим папірцем децентралізації в Україні» — наголосив Геннадій Зубко.
«Україна проходить важкий і суворий час. Але це той час, який сьогодні отримують наші хлопці на сході України зі зброєю в руках, це час, який сьогодні виграють наші виробники, сплачуючи податки. Ми чітко розуміємо свою відповідальність, готові пройти цей шлях разом з країною і запрошуємо всіх до співпраці», — зазначив Віце-прем'єр-міністр України.
Джерело: Мінрегіон