Передача повноважень ДАБІ на місця дасть можливість громадянам контролювати питання будівництва на своїх теріторіях, - Геннадій Зубко
Передача повноважень державного архітектурно-будівельного контролю на місця дозволить уникнути багатьох проблем, які сьогодні виникають із забудовою населених пунктів. Про це сказавши Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в Одесі 20 лютого.
За його словами, в першому читанні парламент прийняв відповідний законопроект.
«Передавши функції держархбудконтролю на місця, тим самим дамо можливість громадам контролювати питання будівництва на своїх територіях. Вважає суспільство, що тут їй не потрібен бізнес-центр, а потрібна школа приймає рішення. Якщо забудовник всупереч генплану хоче побудувати об'єкт, який в тій зоні можна будувати - громада має відповідні повноваження і впливає на прийняття рішення. Це правильніше, ніж у столиці видадуть дозвіл на будівництво об'єкта у населеному пункті, в якому той, хто такий дозвіл видає, ніколи не був і не знає, чи не зашкодить він в громаді», — пояснив Геннадій Зубко.
Він висловив переконання, що наступного тижня парламент прийме законопроект у другому читанні і тим самим дасть «зелене світло» децентралізації повноважень ДАБІ.
Нагадаємо, в січні 2015 року Верховною Радою України прийнятий у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з питань регулювання містобудівної діяльності і державного архітектурно-будівельного контролю». Документ передбачає можливість створення органів архбудконтролю у складі органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій. З прийняттям закону, повноваження з видачі дозвільних документів, здійснення архбудконтролю та прийняття в експлуатацію об'єктів передаються на місцевий рівень. Також законопроект удосконалює процедури подання декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт шляхом встановлення вичерпного переліку підстав для їх повернення і скорочує термін видачі технічних умов з 15 до 10 робочих днів. Встановлюється вичерпний перелік документів, що подаються для прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.
Джерело: Мінрегіон