Розвиток технічного регулювання у будівництві набирає обертів
Мінрегіон розробив проект Закону України «Про гармонізацію з нормами законодавства Європейського Союзу основних вимог до будівель та споруд, а також спрощення умов для розміщення на ринку будівельних виробів».
Документ розроблено відповідно до регламенту ЄС № 305/2011 Європейського Парламенту і Ради, який набув чинності в 2013 році. Про це повідомили в Управлінні технічного регулювання та науково-технічного розвитку Мінрегіону.
За словами фахівців, законопроект спрямований на забезпечення безпеки будівель і споруд; впровадження декларування будівельних виробів та удосконалення процесу отримання технічних свідоцтв; утворення умом добросовісної конкуренції на ринку будівельних виробів; усунення технічних бар’єрів у торгівлі.
«З прийняттям Закону законодавче підґрунтя технічного регулювання у будівництві України досягне рівня технічно-розвинутих країн», - зазначили в Управлінні.
Розроблено вже близько 20 проектів нормативно-правових актів для впровадження названого документу, як тільки він стане Законом.
Фахівці також відзвітували, що з початку 2014 року Мінрегіоном було затверджено 39 нормативних актів та нормативних документів державного рівня і змін до них (6 ДБН, що направлені на забезпечення надійності будівництва в складних геологічних умовах та уникнення загрози виникнення надзвичайних ситуацій. 33 ДСТУ, що пов’язані із застосуванням сучасних матеріалів та технологій при зведенні об’єктів, у першу чергу житлових).
Також відкориговано засади ризик-менеджменту в будівництві щодо спрощення дозвільно-погоджувальних процедур (Прийнято нову редакцію ДБН 2-2—3-2014, внесено зміни до ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 «Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об’єктів будівництва»).
Сьогодні триває робота щодо затвердження 25 нормативних актів та нормативних документів державного рівня і змін до них (3 ДБН та 22 ДСТУ), а також над впровадження стандартів з проектування будівельних конструкцій, гармонізованих з Єврокодами.
Джерело: Мінрегіон