Середній розмір новозбудованої квартири в столиці збільшився

Середній розмір квартири, що вводилась у експулуатауцию в столиці протягом минулого року збільшився порівняно з 2017 роком більш ніж на два квадратних метри. Про це повідомляє Головне управління статистики Києва.

Середній розмір квартири, введеної в експлуатацію протягом 2018 року становить 63,1 кв.м загальної площі, тоді як у 2017 році цей показник становив 60,8 кв. м.

1d8ca2eeebb1bd1f12e7c5c6e7b2bf50

Згідно зі статистикою, в перенаселеному житлі проживає 45% населення України, тоді як у Європі — тільки 17%. За оцінками експертів, на одного українця припадає 17 кв. м житла. Учасники ринку житлової нерухомості оцінюють рівень затребуваності нового житла, як надзвичайно високий.

«Запит на нові об'єкти, зокрема в «Київміськбуді», дуже великий. Як і потреба людей у житлі в цілому. Що стосується собівартості будівництва, то, на думку наших аналітиків, і на думку інших експертів галузі, вона буде і далі рости. Прогнозуємо зростання на 15-20%», — вважає президент ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір.

У той же час забудовник зазначає, що інвесторам, які хочуть придбати житло від забудовника, пропонуються програми лояльності, розстрочка або можливість скористатися іпотечним кредитуванням. Це дозволяє придбати житло, навіть не маючи всієї суми вартості житла для оплати відразу.

Джерело