Щодо виконання Плану заходів на 2014-2018 роки щодо покращення показників України у рейтингу «Doing Business» за індикатором «Отримання дозволів на будівництво» за 2014 рік

№№Зміст заходуВідповідальний за виконання / Термін виконанняХід виконання
1

Внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» яким, зокрема, передбачити:

  • скорочення терміну надання технічних умов з 15 (у разі необхідності погодження з власниками інженерних мереж – 30) робочих днів, до 10 робочих днів;
  • спрощення процедури реєстрації декларацій про початок виконання підготовчих та будівельних робіт шляхом визначення вичерпного переліку підстав для повернення таких декларацій.
Мінрегіон / 2014 р.

Розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності та державного архітектурно-будівельного контролю» (реєстраційний № 4629 від 03.04.2014), яким пропонувалося вирішити зазначені питання. Однак при розгляді на пленарному засіданні Верховної Ради України він не набрав необхідної кількості голосів.

У зв’язку з цим Міністерством було підготовлено новий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства » (реєстраційний № 4465а від 11.08.2014), який вважається відкликаним у зв’язку зі зміною складу Верховної Ради України.

На цей час законопроект втретє внесено на до Верховної Ради України (реєстраційний № 1546 від 22.12.2014) та включено до пакету законопроектів, що пов’язані з прийняттям проекту Закону України про Державний бюджет України на 2015 рік для невідкладного розгляду (постанова Верховної Ради України від 23.12.2014 № 1000-П1).

2

Внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» яким, зокрема, передбачити недопущення обмеження дії містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки у разі розроблення, оновлення чи внесення змін до містобудівної документації.

Мінрегіон / 2015 р.

Розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері регулювання містобудівної діяльності.

Законопроектом передбачається внести зміни до частини восьмої статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», якими унеможливити обмеження дії містобудівних умов і обмежень земельної ділянки.

На цей час здійснюється погодження проекту акта відповідно до регламентних вимог.

3

Викладення у новій редакції Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу від 27.06.2008 № 190 (зареєстровано у Міністерстві юстиції 07.10.2008 за № 936/15627), передбачивши, зокрема, удосконалення процедури приєднання об’єктів до централізованого питного водопостачання та водовідведення.

Мінрегіон / 2015 р.Заплановано до розроблення на 2015 рік.
4

Внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», яким передбачити звільнення замовників будівництва об’єктів логістичної інфраструктури від пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту

Мінрегіон / 2016 р.Заплановано до розроблення на 2016 рік.
5

Впровадження містобудівного законодавства на місцях шляхом приведення нормативно-правових актів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у відповідність до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та до змін, що вноситимуться до законодавчих актів України

місцеві органи влади, Мінрегіон / постійно

Міністерством проведено моніторинг щодо приведення місцевими органами виконавчої влади власних нормативно-правових актів у відповідність із вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». За інформацією обласних державних адміністрацій ця робота завершена.

Продовжується робота щодо приведення у відповідність із Законом актів органів місцевого самоврядування, зокрема в частині:
  • - прийняття Порядків залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів (затверджено Порядки у 100 % міст обласного значення та 98,21 % міст районного значення, сіл та селищ)
  • - скасування місцевих правил забудови (у переважній більшості, у т.ч. у м. Києві, скасовані).
6Здійснення інформаційної та консультаційної підтримки заходів з реформування містобудівної діяльності шляхом надання роз’яснень суб’єктам містобудування, громадянам та експертам, залученим до проведення рейтингу «Doing Business», проведення конференцій, семінарів, круглих столів тощо.Мінрегіон, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади постійно

1. У Мінрегіоні 09.04.2014 проведено засідання круглого столу на тему: «Удосконалення містобудівного законодавства та покращення умов ведення бізнесу» за участю центральних органів виконавчої влади, громадських та будівельних організацій а також експертів, залучених до проведення рейтингу «Doing Business».

2. На електронну адресу 124-х експертів, залучених до проведення рейтингу, чиї дані оприлюднюються, направлена докладна інформація про процедури спорудження об’єкта будівництва з урахуванням методології проведення рейтингу «Doing Business».

3. До уповноважених органів містобудування та архітектури та центрів надання адміністративних послуг додатково направлено 1000 примірників посібника «Що необхідно знати про процедури у будівництві», підготовленого Міжнародною фінансовою корпорацією, Мінрегіоном та Конфедерацією будівельників України (раніше було надіслано для розміщення у приміщеннях, в яких здійснюється прийом забудовників, 3000 таких посібників).

4. Між Мінрегіоном та Міжнародною фінансовою корпорацією 12.08.2014 підписано Договір про співпрацю, в рамках якого забезпечено взаємодію щодо удосконалення законодавства у сфері будівництва, архітектури та містобудування, у тому числі актів, що оцінюються рейтингом «Doing Business».

Джерело: Мінрегіон