Сонце і вітер стають найдешевшими джерелами енергії

Саме природа нам дала життя, і саме вона є джерелом життєзабезпечення. Відновлювана енергетика-найбільше благо, яке може використовувати людина для свого процвітання на планеті.

Відновлювана енергетика стає по-справжньому конкурентоспроможною в найбільших економіках світу, витісняючи з ринку навіть газові електростанції і підстьобуючи розвиток великомасштабних систем зберігання енергії.

Сонце і вітер стають найдешевшими джерелами енергії

Сонце і вітер — найдешевші джерела енергії у всіх розвинених країнах, за винятком Японії. Поновлювані джерела обійшли традиційні види палива навіть в Індії та Китаї — країнах, що донедавна повністю залежали від вугілля. Тепер же в Індії побудувати ультрасучасну сонячну або вітрову електростанцію стало в два рази дешевше, ніж вугільну, пише PC Magazine.

До такого висновку прийшли аналітики BloombergNEF у своєму звіті Levelized Cost of Electricity, який виходить кожних півроку. Для цього експерти проаналізували близько 7000 проектів і 20 різних технологій в 46 країнах світу.

Ринок сонячних панелей для великих електростанцій в Китаї скоротився в цьому році більш, ніж на третину, через перегляд державної політики в цій галузі. Це призвело до падіння цін на обладнання для сонячних ферм на світовому ринку.

Середньосвітова вартість установки фіксованих сонячних панелей знизилася на 13% в порівнянні з першим півріччям 2018 і становить $ 60 за мегават-годину. Особливо дешево вони коштують в Індії ($28), Чилі ($35) і Австралії ($40), а найдорожче — в Японії ($279).

Сонце і вітер стають найдешевшими джерелами енергії

Експерти назвали і середньосвітову вартість установки нової вітрової електростанції – $ 52 за мВт * ч. це на 6% нижче, ніж у минулому звіті BNEF. У деяких регіонах вітрова енергія обходиться набагато дешевше: у Техасі та Індії вона коштує всього $27 за мВт*год без всяких субсидій.

У США вітрогенератори почали витісняти парогазові електростанції комбінованого циклу. Якщо вартість газу підніметься вище $3 за мільйон британських теплових одиниць, нові газові електростанції не витримають конкуренції з новими сонячними і вітровими установками. А значить, виникне необхідність у великих системах зберігання енергії, які допоможуть компенсувати нестабільності чистих джерел.

Сонце і вітер стають найдешевшими джерелами енергії

Аналітики прогнозують, що ціни на літій-іонні акумулятори впадуть на 66% до 2030 року. Зростання цін на газ може згубно позначитися на відмові від вугілля в Азіатсько-тихоокеанському регіоні. Вартість нової газової електростанції буде варіюватися від $70 до $117 за мВт*год, в той час як нова вугільна електростанція обійдеться в $59-81 за мВт*год.

У Європі, навпаки, поступово закривають вугільні електростанції. Так, Уряд Нідерландів закриє останню вугільну ТЕС в 2030, а дві найстаріші електростанції-Hemweg і Amer-повинні припинити роботу вже до 2024 року.

Джерело