Технічні умови на водопостачання

Щоб об'єкт будівництва було підключено до водопостачання, необхідне для нормального функціонування жилих і нежилих споруд, потрібно отримати технічні умови для підключення до них. Розробка ТУ здійснюється згідно з технічним завданням замовника і тільки після затвердження будівлі на проектування.

Вартість послуг на отримання технічних умов

ПослугаТермін оформленняВартістьЗамовлення
ТУ на водопостачаннявід 14 днів2000 грн

Людині без спеціальних знань дуже складно зорієнтуватися у всіх нюансах технічних умов і знайти оптимальний для себе варіант. А чи знаєте ви, як правильно здійснюється реєстрація ТУ? Які нюанси можуть виникнути в процесі оформлення такої документації?

Наша компанія допоможе вам оперативно і без клопоту вирішити питання, пов'язані зі збором необхідних документів (оформлення ТУ), які потрібні для отримання документації на підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж.

Порядок приєднання об'єктів до системи централізованого водопостачання та водовідведення визначається наступними нормативними документами:

pipes-1746283_1280
 • Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року N 3038-VI;
 • Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 р. № 489 «Про затвердження Порядку надання вихідних даних для проектування»;
 • «Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затвердженими Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. за № 190.

Для отримання технічних умов на водопостачання та водовідведення об'єкта, замовнику необхідно письмово звернутися до «Водоканал» з наступним переліком документів:

 • листом — заявою на видачу технічних умов (для організацій — на фірмовому бланку);
 • ситуаційним планом М 1:500, з чітким нанесенням об'єкту та меж земельної ділянки;
 • документами, які підтверджують право користування земельною ділянкою;
 • опитувального листа встановленого зразка (Додаток № 2 до «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України»), заповненим проектною організацією і замовником.

Наведений перелік документів необхідно направити в «Водоканал».

Також необхідно відзначити, що при розробці технічних умов у кожному конкретному випадку окремо визначається додатковий перелік документів і погоджень:

 • Для отримання технічних умов на водопостачання та водовідведення існуючого об'єкта — Замовнику необхідно надати документ, який підтверджує право власності на будівлю і споруду (копію технічного паспорта БТІ та реєстрації права власності).
 • Для отримання технічних умов на підключення об'єкта до відомчих мереж водопостачання та водовідведення — Замовнику необхідно надати письмовий дозвіл власника внутрішньобудинкових мереж, через які здійснюється водопостачання або скидання стічних вод.
 • Для отримання технічних умов на підключення об'єкта до мереж водопостачання та водовідведення житлового будинку — Замовнику необхідно надати письмовий дозвіл власника внутрішньобудинкових мереж (ЖЕК, КВЖРЕП, ЖБК, ОСББ чи ін) на підключення об'єкта до внутрішніх мереж житлового будинку.
 • Якщо земельна ділянка розташована в зсувній зоні — для отримання технічних умов Замовнику необхідно буде виконати додаткові узгодження в Управлінні інженерного захисту території міста.

На підставі отриманих технічних умов проектною організацією розробляється проект на водопостачання та водовідведення об'єкта.

Для узгодження проекту з «Водоканалом» потрібно надати примірник проекту з листом Замовника.

У разі наявності зауважень, за фактом внесення коригувань проект надсилається на повторне погодження.

Будівництво мереж водопроводу і каналізації Замовник виконує на підставі погодженого проекту, у відповідності з укладеним з підрядною організацією Договором.

Після завершення будівництва Підрядна організація або Замовник надає технічну готовність покладених зовнішніх мереж водопостачання та каналізації службам «Водоканалу».

За фактом підключення об'єкта до мереж водопроводу і каналізації, а також надання в технічний відділ наступних документів:

 • виконавчої зйомки на покладені мережі, виконується фахівцями геодезичної організації);
 • актів технічної готовності на покладені мережі;
 • акта районної абонентної служби на прийняття вузла обліку.

Замовник звертається на адресу «Водоканалу» для оформлення Договору на надання послуг з водопостачання та водовідведення.

За матеріалами «КП "Дніпроводоканал"»