Українські комунальні підприємства продовжують співпрацю зі Світовим банком у рамках нового інвестиційного Проекту
9 українських комунальних підприємств (ПАТ «АК Київводоканал», КП «Краматорський водоканал», КП «ОКВП «Дніпро-Кіровоград», КП «Коломияводоканал», КП «Житомирводоканал, КП «Тернопільводоканал», КП «Івано-Франківськводоекотехпром», КП «Харківводоканал» та КП «Муніціпальна компанія поводження з відходами» (м. Харків) підписали сьогодні у Києві угоди зі Світовим Банком про реалізацію Проекту «Розвиток міської інфраструктури — 2».
Проект складається з 10-ти субпроектів водоканалів та 1-го пілотного проекту в сфері поводження з твердими побутовими відходами. Фінансування Проекту передбачається у сумі 300,0 млн. дол. США за рахунок коштів позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку та в сумі 50,0 млн. дол. США за рахунок коштів Фонду чистих технологій.
Як зазначив керівник Центральної групи управління проектом Дмитро Донець, виконано одну з трьох умов набуття чинності Угодами про позики.
«Ми наблизилися до фактичного початку впровадження цього вкрай важливого для країни інвестиційного проекту. Завдяки інвестиціям Світового банку, підприємствам вдасться підвищити якість надаваних послуг населенню, забезпечити стабільність систем водопостачання та водовідведення та зменшити енергоспоживання. В рамках «Розвиток міської інфраструктури — 2» ми реалізуємо перший масштабний проект Світового банку в Україні у сфері поводження з твердими побутовими відходами», — сказав Дмитро Донець.
За його словами, орієнтовний початок реалізації зазначеного Проекту — листопад 2014 року. Узгоджений термін реалізації — 6 років (до 31 жовтня 2020 року).
- термін реалізації Проекту — 6 років (2014-2020);
- термін погашення для позики МБРР — 18 років;
- термін погашення для позики ФЧТ — 20 років
- пільговий період для позики МБРР — 5 років;
- пільговий період для позики ФЧТ — 10 років;
- дати, прийнятні для сплати відсотків за обслуговування та погашення основної суми позик МБРР та ФЧТ — 15 червня та 15 грудня;
- відсоткова ставка для позики МБРР — на основі LIBOR ± «змінний спред», яка встановлюється на кожні півроку двічі на рік (наразі 0,43%);
- відсоткова ставка для позики ФЧТ — 0,75%;
- разова комісія для позики МБРР — 0,25% від суми позики;
- разова комісія для позики ФЧТ — 0,45% від суми позики;
- послуги Мінфіну — 0,01% річних від вибраної та непогашеної суми субкредиту.
Джерело: МінРегіон