Протягом 2015 року Мінрегіон планує розробити і прийняти понад 200 актів законодавства
У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства обговорили актуальні і важливі для розвитку держави проекти актів законодавства, що заплановані до розгляду протягом 2015 року.
У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства обговорили актуальні і важливі для розвитку держави проекти актів законодавства, що заплановані до розгляду протягом 2015 року.
Обговорення під головуванням Віце-прем'єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка відбулося в ході спільної наради Мінрегіону та Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства 4 березня.
«Один з головних акцентів ми сьогодні робимо на два законопроекти — «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку», який вже пройшов перше читання у Верховній Раді України, та «Про житлово-комунальні послуги» — це нова редакція Закону. Їх прийняття дозволить впровадити ринкові відносини в житловому господарстві, що не тільки позитивно вплине на розвиток галузі, але й забезпечить споживачів якісними послугами», — зазначив Володимир Кістіон.
Особливу увагу Перший заступник Міністра приділив питання оновлення законодавства у сфері поводження з побутовими відходами.
«Сьогодні ринок надання послуг з перероблення та захоронення побутових відходів монополізований, органи місцевого самоврядування не можуть встановлювати тарифи на ці послуги і використовувати кошти від збору з виробників тари і упаковки за утилізацію пакувальних матеріалів. Також важлива екологічна складова - ми сьогодні маємо невиправдано велика кількість полігонів і звалищ побутових відходів, які не відповідають стандартам Євросоюзу», — розповів Володимир Кістіон.
За його словами, змінити ситуацію, що склалася у цій сфері можливо, зокрема, прийняттям проектів Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії», які вже зареєстровані у Верховній Раді України.
Також, в ході наради обговорили питання щодо проектів законів України, спрямованих на розвиток підприємницької діяльності та прискорення євроінтеграційних процесів у будівельній галузі та питання технічного регулювання в будівництві.
За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Романа Абрамовського, основним завданням галузі є спрощення дозвільних процедур, децентралізація, створення сприятливих умов для ведення бізнесу і т. д.
«Сьогодні формується відповідна законодавча база. Міністерством розроблено Проект Закону «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та вдосконалення містобудівного законодавства», який вже прийнятий Верховною Радою України в першому читанні і передбачає, зокрема, надання органам місцевого самоврядування права самостійно виконувати підготовчі та будівельні роботи, здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль та прийняття в експлуатацію закінчених об'єктів тощо», — розповів Роман Абрамовський.
Він також нагадав про важливість технічного регулювання будівництва, для чого Міністерством розроблено проект Закону України «Про гармонізацію з нормами законодавства Європейського Союзу основних вимог до будівель і споруд, а також спрощення умов для розміщення на ринку будівельних виробів».
«Впровадження положень цього Закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняних виробників будівельних виробів, встановлення чіткого розподілу функцій учасників цього ринку, запровадження процедури декларування будівельних виробів замість їх обов'язкової сертифікації», — зазначив Роман Абрамовський.
«Сьогодні відбулася перша спільна нарада в такому розширеному форматі. Це дає нам можливість почути один одного, обговорити всі нагальні питання і прийняти системні рішення. Безперечно, Міністерство потребує підтримки членів профільного Комітету в прийнятті важливих для держави і суспільства законопроектів. Сподіваюся, що такі зустрічі будуть проходити і надалі», — додав Володимир Кістіон.
Загалом у нормотворчих плани Міністерства на 2015 рік 44 проекти Законів України, 69 проектів постанов Кабінету Міністрів України та 95 наказів Мінрегіону.
Джерело: Мінрегіон