В Україні реформують систему обслуговування багатоквартирного житлового фонду, - Андрій Білоусов

65% коштів, які мешканці багатоквартирних житлових будинків столиці сплачують за обслуговування своїх помешкань, витрачаються на заробітну плату працівникам ЖЕКів, замість того, щоб спрямовувати ці кошти на першочергові потреби такого житла.

Тому Київ стане одним з перших, де цю систему реформують. 102 юридичні особи, які обслуговують житловий фонд сьогодні в столиці, трансформують в 10 юридичних осіб і тим самим заощадять кошти заробітного фонду і спрямують їх на якісне обслуговування будинків. Про це в ефірі каналу «1+1» сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов.

В Україні реформують систему обслуговування багатоквартирного житлового фонду, - Андрій Білоусов

«ЖЕКи існують за рахунок тих коштів, які люди платять за обслуговування житла. У Києві більше 65% цих коштів, йде на зарплату працівників ЖЕКу. А так як зарплата — це захищена стаття, то вона платиться в першу чергу. І що ми маємо? В нас не вистачає коштів на ремонт дахів, підвалів, сходових кліток, ліфтів», — сказав Андрій Білоусов.

За його словами, реформа системи ЖЕКів в Києві стартує з 2015 року. Не дивлячись на суттєве скорочення юридичних осіб з обслуговування багатоквартирного житлового фонду в місті, кількість самих дільниць, куди люди сьогодні звертаються за різного роду послугами, не зміниться. Тобто мешканці вже за звичною їм адресою (сьогоднішнє місце розташування ЖЕКу) звертатимуться за послугами — видача необхідних довідок, виклик сантехніка тощо.

«Зменшиться кількість директорів, головних бухгалтерів, а кількісний склад обслуговуючого персоналу ЖЕКу залишиться. Тобто не зміниться кількість тих людей, які задіяні в ремонті житлового фонду і видачі всіх необхідних документів. Людині не треба буде їхати в район за довідкою», - пояснив Андрій Білоусов.

Він також поінформував, що Мінрегіон розробив законопроекти «Про особливості права власності в багатоквартирному житловому будинку» та про «Житлово-комунальні послуги» (нова редакція), прийняття яких дасть мешканцям багатоповерхівок можливість самим вибирати, хто обслуговуватиме їх будинок — ЖЕК чи інша компанія.

«Для цього не треба буде створювати ОСББ, як це є сьогодні. Люди зможуть зібратися і визначитися самі з таким рішенням. Ці законопроекти вже зареєстровані у Верховній Раді. Маємо надію, що до кінця року вони будуть прийняті і почнуть діяти з нового року. Буде перехідний період — люди матимуть рік на те, щоб визначитися, хто буде обслуговувати їх житловий будинок. Якщо ж не визначаться, тоді орган місцевого самоврядування призначить їм того, хто обслуговуватиме їх будинок — швидше за все це буде їхній же ЖЕК. Однак мешканці, при бажанні, зможуть в будь-який час змінити обслуговуючу контору»,- пояснив заступник Міністра.

Джерело: МінРегіон