В Україні запускають аукціони з оренди землі

Уряд запустив аукціони з оренди землі державної власності через систему ProZorro.Продажі. Про це повідомив сьогодні на брифінгу перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

«Ми запускаємо те, що ми обіцяли декілька місяців тому, коли Кабмін змінив правила експерименту з електронних аукціонів з оренди державної землі», — сказав він.

d5eac3108d3dad67c8175b77915927e01038d587

Нефьодов пояснив, що аукціони з оренди землі будуть працювати так само, як і продаж інших активів чи оренди у цій системі. «Тобто, існує велика кількість електронних майданчиків. Зараз ми можемо сказати, що ми підключили абсолютно весь ринок. Лот може бути заведений з будь-якого майданчика, подати пропозицію можна теж з будь-якого майданчика», — уточнив він.

Директор ДП «ProZorro.Продажі» Олексій Соболєв розповів, що запуск аукціонів з оренди землі через їхню систему є пілотним проектом, який відповідає всьому українському законодавству. Зокрема, розповів він, був розроблений новий модуль аукціону, який відповідає Земельному кодексу саме для проведення торгів з оренди землі.

«Закликаємо всі ОТГ приєднуватися і виставляти свої землі на оренду, тому що ви отримаєте точно більше грошей. Ми проходили це вже не раз з орендою приміщень, продажем малої приватизації», — сказав він.

Соболєв також розповів, шо вже працює 10 майданчиків стосовно оренди землі.

Нефьодов додав, що вже перші результати стосовно виставлення на аукціони з оренди землі можуть бути до кінця року.

Джерело